Scrapbooking. Od czego się zaczęło?

2 maja to dzień scrapbookingu. W tym dniu na całym świecie scraperki jak i

scraperzy obchodzą swoje święto. Są wówczas organizowane weekendowe zloty scrapbookingu gdzie są prowadzone warsztaty oraz sprzedaż asortymentu z tego działu.

Niestety w tym roku przez sytuację w Covid-19 impreza została odwołana. Ale warsztaty są zapowiedziane w formie online. Co jest świetną alternatywą dla miłego spędzenia czasu.

Scrapbooking

Od czego się zaczęło?

W moim przypadku bardzo niewinnie. Po prostu chciałam spróbować zrobić jakąś kartkę okolicznościową. I tyle. Zrobiłam. Była chwilowa radość, a później mi to jakoś przeszło. Kilka tygodni później trafiłam do sklepu z cudownościami i kupiłam sobie kilka kartek papieru i jeden bloczek. Nie wiele tracę, ale spróbuję. Fajnie było.
No dobra. Musiałam odłożyć robienie kartek na rzecz dekoracji ślubnych. Prawie cały sezon byłam tym pochłonięta. I nawet nie było mowy by zrobić sobie przerwę.

Wróciłam chwile przed naszym wyjazdem na wakacje. To było połowa sierpnia. Na stronach producentów papierów już pojawiały się zapowiedzi kolekcji bożonarodzeniowych.

Boże jak ja kocham ten okres. Brokat, blask, choinki, bombki itp.

Wypoczęta wróciłam i z niecierpliwością czekałam na te zamówienie. Przyszło i … minął jakiś czas zanim siadłam do tworzenia. Ciągle miałam wymówkę. Ale jak już zaczęłam to przepadłam.

Cardmakingiem zajmuję się już rok z dużymi przerwami gdyby podliczyć faktyczny czas to może by to było 4 miesiące. Choć i na ten czas zrobiłam sporo postępów.

No dobra. Cardmaking jest i będzie. teraz pora na scrapbooking. Pierwsze próby były. Niestety z marnym skutkiem. Przejrzałam mnóstwo tutoriali i niestety wpadłam chyba w depresję. Bo o ile cięcie papieru nie sprawia mi trudności to ja mam wrażenie, że to wszystko przejrzyście pokazane w moim przypadku się nie sprawdza. Ja chyba musiałabym poszukać chińskiej metody tworzenia (śmiech)

Jednak wierzę, że przyjdzie taki czas, że nie będę się tego spodziewała, a tu przypadkiem mi wyjdzie własnoręcznie robiony album.

You may also like

Dodaj komentarz